Sunday, April 1, 2012

My Apple Market Shopping Trip!

My girls and I also headed into Apple Market last Thursday to pick up a few things....


Here's what we bought:



1 C&H Sugar, used $.40/1 from inserts = $1.69

2 Betty Crocker Cake Mixes AND 2 Betty Crocker Frostings = $1.66 for BOTH frosting and cake mix

1 Mt. Olive Pickles, used $.50/1 from inserts = $.50

3 Reames noodles, used $.50/1 from inserts = $1.00 each

1 Hormel Always Tender Pork Loin, used $1/1 from inserts = $3.99

2 Boxes Cheez-its, used $.70/1 HERE = $1.09 each 

1 Planters Peanut Butter, used $1/1 HERE = $.99

4 Libby's Canned Corn, used $1/4 previously available = $.17 each

8 Cans Del Monte Vegetables, used $1/4 HERE = $.28 each 


Total amount BEFORE coupons :: $43.97

Total amount AFTER coupons :: $19.58!







Like My Deals? Subscribe to my daily email newsletter or RSS Feed and I will send them directly to you, so that you won’t miss a thing! 

This post may contain affiliate links. Read my disclosure policy here.  
Get our toolbar!

No comments:

Post a Comment