Wednesday, July 11, 2012

Apple Market Matchups 7/11-7/18



I used the Ada, OK store ad for these deals. The coupon policy states that they double coupons up to $1.00. If you use more than one “like” coupon the second one will be redeemed at face value. If you need help reading some of the abbreviations you can check out my post on how to read coupon lingo!

Betty Crocker Hamburger Helper, $.98
Final Price = $.48 each wyb 3

Angel Soft Bath Tissue, $4.49
$0.25/1 Angel Soft Bath Tissue, exp. 8/18/12 (RP 05/20/12 R)
Final Price = $3.99

Sparkle Paper Towels,6-8 roll, $5.49
Final Price = $3.49

Doritos, Ruffles or SunChips, $2.99
Final Price = $1.89

Buddig Lunch Meat 2oz packages, $.59
$0.75/4 Buddig Original, exp. 7/31/12 (SS 04/22/12 R)
Final Price = $.22 each wyb 4

El Monterey Burritos or Chimichangas, $2.99
Final Price = $.99

Fisher Boy Shrimp Poppers or Fish Sticks (40oz), $7.99
Final Price = $6.49

North Star Ice Cream Sandwiches, $2.00
Final Price = $1.00

Ragu Pasta Sauce, $2.00
*In ad coupon to get FREE pasta wyb 2 Ragu
Final Price = $4.00 for Pasta and 2 Jars of Ragu

Juicy Juice, $2.50
Final Price = $1.83 each wyb 3

Kellogg’s Fiber Plus or Crunchy Nut Cereal, $2.50
$0.70/1 Kellogg's Crunchy Nut Caramel Nut Cereal, exp. 8/16/12 (RP 07/08/12)
Final Price = As low as $1.10

Kellogg’s Pop Tarts, $2.00
$1/3 Kellogg's Pop-Tarts, exp. (SS 06/24/12 R)
Final Price = $1.33 each wyb 3

Keebler Crackers, $2.50
Final Price = $1.50 each wyb 2

Cascade Dish Detergent, $3.99
$1/1 Cascade Product, exp. 7/31/12 (P&G 07/01/12)
Final Price = $1.99

All Laundry Detergent, $3.99
$1/1 All Mighty Pacs or Liquid Laundry Detergent, exp. 7/15/12 (RP 06/03/12)
Final Price = $1.99

Lean Cuisine Entrees, $2.50
Final Price = $2.00 each wyb 4

Jamba Smoothies, $2.00
$1/2 Jamba Frozen Smoothie Kits, exp. 7/31/12 (SS 05/20/12)
Final Price = FREE

Old Orchard Juice Frozen Concentrate, $1.68
Final Price = $1.18 each wyb 4

Hiland Cottage Cheese, $1.98
Final Price = $1.18

Old Orchard Healthy Balance Juice, $1.39
Final Price = $.39 each wyb 2!!

Malt-O-Meal Cereal, $1.89
Final Price = $1.39 each wyb 3

If I find any more good deals while I’m out I’ll be sure to post them. Let me know if I missed anything or if you see something while you’re out shopping that I didn’t know about! Happy saving this week!











Enter your email address:


Delivered by FeedBurner
This post may contain affiliate links. Read my disclosure policy here.   Get our toolbar!

No comments:

Post a Comment