Tuesday, September 4, 2012

United Matchups 9/5-9/11



The United Supermarkets in Weatherford and Guymon, OK double coupons up to $1, but the rest of the stores (that I know of) in our state do not. For that reason, I will be giving you both prices in the deals below. You will see a final price for the stores that do not double, and then a Weatherford price since they double the coupons.

Kellogg’s Eggo Waffles, $1.88
Final Price = $1.38
Double = $.88 each wyb 2

Hiland Cottage Cheese, $1.99
Final Price = $1.59
Double = $1.19

Nabisco Oreo or Nutter Butter Cookies, $2.49
$1/2 Nabisco Cookies or Crackers, exp. 10/5/12 (SS 08/05/12 R)
Final Price = $1.99 each wyb 2
Double = $1.49 each wyb 2

Libby’s Canned Veggies, $.59
$1/4 Libby's Canned Vegetables, exp. 10/31/12 (RP 08/26/12)
Final Price = $.34 each wyb 4
Double = $.09 each wyb 4

General Mills Cereal (Wheaties, Honey Nut Cheerios, Reese’s Puffs), $3.00
Final Price =$2.40
Double = $1.80

Libby’s Canned Fruit, $1.25
$1/4 Libby's Canned Fruits, exp. 10/31/12 (RP 08/26/12)
Final Price = $1.00 each wyb 4
Double = $.75 each wyb 4

Kellogg’s Pop Tarts or Mini Crisps, $2.50
$1/3 Kellogg's Pop-Tarts or Pop-Tarts Mini Crisps, exp. 9/9/12 (RP 07/29/12 R)
Final Price = $1.80
Double = $1.10?

Kraft Singles, $2.99
$1/1 Previously Available
$1/2 Previously Available
Final Price = $1.99
Double = $.99

Hiland Dip or Sour Cream, $1.25
Final Price = $.95
Double = $.65

Freschetta Pizza, $4.99
Final Price = $3.99
Double = $2.99

Breyer’s Ice Cream, $3.88
Final Price = $3.13
Double = $2.38

Philly Swirl Swirlstix or Italian Ice Cups,$1.99
$1/1 PhillySwirl Frozen Treats, exp. 9/3/12 (SS 07/29/12 R)
Final Price = $.99
Double = FREE

O Cedar Wide Angular Broom or Sponge Mop, $5.99
Final Price = $3.99

Ziploc Freezer or Storage Bags, $2.89
$1/2 Ziploc Bags, exp. 9/22/12 (SS 08/12/12)
Final Price = $2.29
Double = $1.89 each wyb 2

Gerber 2nd Foods Baby Foods, $.89
Final Price = $.52 each wyb 2
Double = $.14 each wyb 2

Keebler Zesta Saltine Crackers, $1.99
Final Price = $1.66 each wyb 3
Double = $1.33 each wyb 3

Keebler 100 Calorie Right Bites, $2.50
Final Price = $2.00 each wyb 2
Double = $1.50 each wyb 2

Juicy Juice 8 Pack, $2.50
Final Price = $2.00 each wyb 2
Double = $1.50 each wyb 2

Kraft MiO Enhancer, $3.50
Final Price = $2.00
Double = $1.50

Del Monte Fruit Cups, $2.00
$1/2 Del Monte Fruit Cups, exp. 10/7/12 (RP 08/12/12)
Final Price = $1.50 each wyb 2
Double = $1.00 each wyb 2

Mt. Olive Pickles, $2.50
$0.50/1 Mt. Olive Product, exp. 10/7/12 (SS 08/26/12 R)
Final Price = $2.00
Double = $1.50

LouAna Pure Vegetable or Canola Oil, $7.99
Final Price = $7.49
Double = $6.99

Nature Valley or Fiber One Bars or Betty Crocker Fruit Snacks, $3.99 (Value Size)
$0.75/3 Nature Valley Granola Bars, Nature Valley Granola Thins, Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calories Chewy Bars or Fiber One 90 Calories Brownies, exp. 9/29/12 (GM 08/05/12)
Final Price varies
Double = $3.39

Advil Pain Relief, $5.99
Final Price = $4.99
Double = $3.99

Old Spice or Secret Deodorant, $2.19
$1/2 Old Spice Product, exp. 9/30/12 (P&G 08/26/12)
Final Price = $1.69 each wyb 2
Double = $1.19 each wyb 2

Suave Body Wash, $2.00
Final Price = $1.50
Double = $1.00

Land O’Frost Sub Sandwich or Wrap Kits, $4.99
$1/1 Land O'Frost Wrap Kit or Sub Sandwich Kit, exp. 10/31/12 (RP 08/19/12 R)
Final Price = $3.99
Double = $2.99

Advance Fast Fixin’ Bags, $3.99
Final Price = $2.99
Double = $1.99

Bob Evans Side Dishes, $3.29
Final Price = $2.79
Double = $2.29

Oscar Mayer Deli Fresh Meats, $2.99
Final Price = $1.99
Double = $.99

Lloyd’s BBQ, $3.99
Final Price = $2.99
Double = $1.99

Have fun SAVING!!








Enter your email address:


Delivered by FeedBurner
This post may contain affiliate links. Read my disclosure policy here.   Get our toolbar!

No comments:

Post a Comment